مجتمع کشت و صنعت لزیر

مقایسه نان سنتی و نان صنعتی

تاریخ ثبت:16-8-1394

نقایص تولید نان به صورت سنتی:
اصلی‌ترین و پرمصرف‌ترین انواع نان در ایران سنگک، تافتون، بربری و لواش می‌باشند. این نان‌ها با وجود علاقه زیاد مردم به آنها نقایص زیادی در تهیه و پخت به صورت سنتی دارند. نظیر:
1. ضایعات و هدر رفت مواد اولیه‌ی زیاد
2. هزینه تولید بالا و غیر بهینه
3. شرایط غیر بهداشتی در فرآیند تولید نان
4. اتلاف وقت مصرف‌کننده در هنگام خرید نان
5. عدم به وجود آمدن رقابت در میان تولیدکنندگان نان (نانواها)
6. استفاده از جوش شیرین به جای مخمر در اکثر نانوایی‌ها
7. ایجاد اختلال در بدن در زمینه جذب کلسیم، به دلیل تخمیر ناکافی
8. توزیع غیر اصولی و امکان آلودی پس از تولید
9. کارکنان در واحدهای سنتی تولید نان، معمولا با الزامات و اصول بهداشتی لازم برای فعالیت در چنین محیطی آشنا نیستند 
10. میزان ضایعات و هدر رفت بسیار بالای نان (در ایران 25 درصد نانِ مصرفی مردم به هدر می‌رود، که به واسطه آن 750 میلیارد تومان یارانه عملا دور ریخته می‌شود.)
 
مزایای تولید نان‌های سنتی با روش‌های صنعتی و اتوماتیک:
1. بالا رفتن میزان گندم صادراتی کشور
2. کنترلِ درست و اصولی قیمت و ایجاد رقابت در میان تولیدکنندگان
3. عدم اجبار در تبدیل واحدهای سنتی به صنعتی
4. کیفیت بالاتر و ماندگاری بیشتر نان
5. بسته بندی استاندارد نان پس از تولید و جلوگیری از آلودگی
6. اتفاق افتادن کامل فرآیند تخمیر به روش علمی و تحت نظارت متخصصان
7. امکان تبدیل نانوایی‌های سنتی به واحدهای توزیع نان صنعتی 
8. امکان استفاده از حرارت غیر مستقیم و همچنین کاهش بسیار زیاد ضایعات، افزایش طول زمان تخمیر و پخت نان، حذف وردنه از فرآیند تولید نان و نهایتا غنی‌سازی خمیر نان به وسیله کنجد در زیمنه تولید نان‌های لواش و تافتون
9. وجود این امکان که نان را به صورت نیمه‌پخت و فریز شده توزیع کرد که مصرف کننده در زمان دلخواه نیمه دوم پخت را (در منزل یا نانوایی) انجام داده و نان تازه در دست داشته باشد.
10. کارخانجت تولید نان صنعتی با استفاده از پیشرفته ترین سیستم‌های روز آرد مصرفی را آزمایش کرده و از لحاظ میزان رطوبت، گلوتن، نمک مورد بررسی قرار داده و به میزان کافی و استاندار از این مواد در خمیر استفاده می‌کنند.
 
در حال حاضر مجتمع کشت و صنعت لزیر با استعانت از خداوند متعال و با بهره گیری از تجربه ذیقیمت شرکای خود که در سالهای متمادی در کشور آلمان و در شهر هامبورگ به تولید نان تافتون و لواش با سه ماه ماندگاری به روش صنعتی و اتومات اشتغال دارند و روزانه 4 تن نان صنعتی تولید و به هجده کشور در اروپا صادر می‌کنند. در حال راه اندازی همان خط تولید نان صنعتی موجود در آلمان، در ایران عزیز و استان مازندران و شهر محموآباد می باشد. و با راه اندازی این کارخانه و به کار گیری از خط تولید نان صنعتی، ساخت مشترک کشور آلمان و ترکیه روزانه 4 تن نان صنعتی مسطح تافتون و لواش، با سه ماه ماندگاری تولید و در اختیار مردم عزیز کشور قرار خواهد گرفت.
در فرآیند تولید صنعتی نان اجبار برای توزیعِ نان در مدت زمان بسیار محدود و در محدوده مسافتی معین موضوعیت ندارد. چرا که نان صنعتی این مجموعه با استفاده از مایع خمیر و افزودنیهای خریداری شده از اروپا و ماشین آلات فوق العاده دقیق و فنی تولید می‌شود، همچنین استفاده از ماشین آلات بسته‌ بندی پیشرفته و نوع متریال بسته بندی نان‌ها این امکان را ایجاد می‌کند که نانی با طعم مطبوع، سریع الهضم و بهداشتی با ماندگاری بالا تولید شده و در شهر‌های اطراف و حتی اقصی نقاط کشور توزیع شود. 
 ضمناً علاوه بر دستگاه‌های ذکر شده خارجی، در حال حاضر شرکاء ایرانی ما خط تولید نان ماشینی مسطح تافتون و لواش را با همان کاربری و کاربرد در ایران تولید و در چرخه تولید قرار داده‌اند.
شایان ذکر است قیمت خط تولیدِ ساخت اروپا به طور کامل و صرف‌نظر از ماشین آلات بسته بندی، به مبلغ 160 هزار یورو و قیمت خط تولید ایرانی 170 میلیون تومان می‌باشد.