مجتمع کشت و صنعت لزیر

پارچه بتنی

پارچه بتنی از نوآوریهای منحصربه فرد در  دنیاست که مجتمع کشت و صنعت لزیر اقدام به عرضه این محصول از کمپانی Concrete Canvas در سطح کشور نموده است. بیشتر با این محصولات آشنا شوید:

 
همه می‌دانیم که بتن یکی از مصالح اصلی و بنیادین در امر ساخت و ساز است و بدیهی است امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی، به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی، زمان و هزینه‌های اجرای پروژه‌های عمرانی، روشها و مصالح جدید جایگزین مصالح قدیمی می‌گردد.
پارچه بتنی برنده جايزه بهترين محصول سال، در سالهاي ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ از فدراسيون ثبت اختراعات جهاني‌ گردید و مجله جهاني‌ ( ساخت و ساز ) اين محصول را انقلابي در صنعت ساخت و ساز اعلام نمود.
با استفاده از اين تکنولوژي در کمتر از ۲۴ ساعت به سطح بتني‌ دلخواه خواهید رسید، فقط کافي‌ است که پارچه بتنی را به روي سطح دلخواه گذاشته و به مقدار مناسب سطح مورد نظر را مرطوب کنيد، بتن بعد از گذشت ۱۲ تا ۲۴ ساعت به خود حجم گرفته و سخت مي شود. پارچه بتنی به عنوان تکنولوژی روز دنیا، کمک شایانی به صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش سرعت ساخت و ساز و کاهش هزینه‌ها در اجرای پروژه‌های ساختمانی و بازگشت سریع سرمایه می‌کند.
اين محصول در 4 ضخامت (5،8،13، 3 ميليمتر )
و در ۴ رنگ مختلف برای اولین بار در کشور انگلیس ابداع و اختراع شد و در بسیاری از کشورها، استفاده‌های گوناگون دارد و از جمله در موارد زیر قابل اجراست:
 


-  ساختمان سازي (متروها، فرودگاه‌ها، ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی و...)

 

-  ساخت بنا‌هاي فوري ( بيمارستان، سنگر و ... )

 
 

-  راه و جاده سازی

 

-  پوشش انهار در صنعت کشاورزی و جاده‌سازی

 

- سد سازي
- پايه‌ريزي پل‌ها يا سازه‌هاي بلند

- عايق کردن سطح در برابر آتش

- اجراي بنا‌هاي دکوري
   

- روکش دادن به لوله‌هاي بين شهري (گاز، آب، نفت و هیدروکربن)

   

- ایجاد روکش حفاظتی برای لوله‌های داخل آب

 
- ایجاد سریع روکش بتنی در شیب تند کنار جاده‌ها

 

-  ایجاد سپر حفاظتی در مزارع در مقابل طوفان و...-  ایجاد عایق برای تانکرهای سوخت، آب، مواد شیمیایی و...


ویدئوهای مرتبط با پارچه بتنی